Wysokomolekularny

Wysokomolekularny kwas hialuronowy łączy się z górnymi partiami skóry. Magazynuje tam wilgoć i zapobiega przesuszeniu skóry. Zapobiega utracie wilgoci na powierzchni skóry i w jej górnych partiach. Pomiary laboratoryjne wykazały, że znikoma dawka tego kwasu 0,025 % polepsza jej nawilżenie o 25-40% zarazem optycznie wypełniając widoczne zmarszczki.

Średniomolekularny

Średnio i niskomolekularny kwas hialuronowy jest głęboko wchłaniany przez skórę i tam rozwija swoje działanie. Promienie UV w połączeniu z tlenem powodują powstawanie wolnych rodników szkodliwych dla skóry. Te kwasy pobudzają produkcję enzymu (Katalase), który w bio-chemicznej reakcji neutralizuje wolne rodniki rozkładając je na wodę i tlen.

Nanomolekularny

Niskomolekularny kwas hialuronowy przedostaje się w głębokie partie skóry i pobudza ją do produkcji peptydów sygnałowych. Pomagają one w odbudowie i powstawaniu nowych struktur skóry. Zostaje pobudzona własna produkcja kwasu hialuronowego. Skóra staje się jędrniejsza i lepiej nawilżona. Ten kwas hialuronowy wpływa na hamowanie enzymu, który odpowieda za niszczenie struktury skóry (Matrix-Metollo-Proteinasen).